להיכנס להריון

 

חלק א':  להיכנס להריון

שלום הורים לעתיד

בעמוד זה נדבר על השלב שבו אנחנו רוצות בהריון אך זה לא קורה לנו, או שאנחנו שבחרנו להיות הורה יחידנית ועליך לעבור תהליכים רפואיים.

אם אנחנו בזוגיות ושני הבני זוג מעורבים בתהליך, מקובל לתת שנה של ניסיונות טבעיים לכניסה להריון ספונטנית מבלי להתערב.  אם עברה שנה אז הרפואה מתחילה לתת פתרונות תרופתיים.

ישנם כמה תהליכים של התערבויות  רפואיות החל ממתן תרופות ראשוניות ועד להתערבות פיזית- ביולוגית באו נעבור רגע על השלבים האלו:

 1. טיפול תרופתי שנועד לגרות את השחלות ולהגביר את הסיכוי לביוץ.
 2. בדיקה של רירית הרחם לבדוק שהיא דקה מידי ואם כן אז נותנים הורמון אסטרוגן כדי לעבות את הדופן.
 3. מחכים להריון טבעי במקרה של זוגיות, בין 4-6 חודשים.
 4. לא התרחש הריון- ממשיכים להזרעה.  פעולה בה מובילים את הזרעים בצינורית ישר אל המקום המיועד ברחם, זה פעולה פשוטה וקצרה, הרופאים מבצעים את זה במרפאה.
 5. מחכים להריון ואם פעולה זו לא השפיעה אז ממשיכים לזריקות FSH שמטרתן לעודד צמיחה של זקיקים בשחלות והבשלת ביציות. יש לעבור הדרכה במרפאה והזריקות נעשות בבית -בעצמך .
 6. במקביל עוברים צילומי אולטראסאונד כדי לעקוב אחרי גדילת הזקיקים והבשלת הביציות. מחכים להריון  במשך 3-6 מחזורים ואם פעולה זו לא השפיעה אז ממשיכים לטיפול הבא.
 7.  הפריה חוץ גופית (IVF):  בתהליך זה שואבים ביציות  ממך, השאיבה מבוצעת תחת מכשור ראיה -אולטרסאונד ובאמצעות מכשירי שאיבה מיוחדים אוספים את הביציות המוכנות החוצה מגופך לתנאי מעבדה.  את הביציות שאספו מפרים את  על־ידי הזרע  שנבחר ( של זוגך או מתרומה ) במעבדה עד  לגידול עוברים בשלים ובפעולה של חדר ניתוח בתנאים של אשפוז יום מחזירם  אותם לרחם שלך ומאותו רגע את בעצם את בהריון לכל דבר או עניין !
 8.  עכשיו את מעקב הריון שמטרתו לבדוק שהרחם התחבר להריון ומזין את העובר.

אז זה החלק הזה היה חלק תאורתי וטכני שמטרתו קליטת הריון.

חלק ב: רפואה משלימה

מה עובר כל הגוף בתהליכים אלו? מה עובר על הנפש? כאן אנחנו יכולים לתת טיפולי תמיכה רבים ועליהם נפרט עכשיו:

 1. כאשר אנחנו בתהליך של הריון  אמנם זה פרטי שלנו אבל איך שהוא ..יש היבטים חברתיים . לפעמים בחברה שלנו יש לאנשים סביבנו חוסר נימוס, חוסר טאקט וחוסר גבולות בנוגע   להתערבות בפרטיות שלנו  ובמרחב האישי והאינטימי שלנו. לצערנו זה לפעמים באופן אגרסיבי וחסר רגישות.  זה יכול להגיע ממכרים לא קרובים ששמעו עלינו משהו, או מסביבת משפחה וחברים.  מעגלים אלו מפתיעים אותנו וזה מבחן הסבלנות שלנו. כאשר אתם חוששים שמקרים כאלו מכעיסים אותכם ואף מרתיחים אותכם ( ובצדק) זה הזמן לעשות פאוזה בהמשך היום שלכם ולא לתת לזה "לרדוף אותכם " עד למפגש הבא איתם.. זה הזמן לפעולה שתגרום לכם  לחזור אל  השלווה הפנימית שתמונה בכם.  ישנם מצבים שמתח כזה מיותר ואל תתנו לאחרים להשפיע על מאזן הרוגע/ סטרס שלכם. הם ישאלו/יתעניינו במשך 30 שניות ואתם תתעצבנו לנצח.. זה לא פייר ואל תתנו להם לעשות לכם את זה. הם לא שווים את העצבים האלו. זה נושא רגיש ואם אין בכם את הסבלנות לנהל איתם שיחות מעקב על מצבכם – אתם  צריכים להציב  להם גבולות .
 2. מה אפשר   לומר להם? היכן עובר הגבול בין הרצון שלנו לפרטיות ולרצון שלהם "לעזור" או לאסוף מידע עלינו. את מי ישרת אותו מידע? אם הם נמצאים במעגל החיצוני – לא קרובים אלינו לדעתנו יש הרבה משפטים קצרים וברורים שיכולים לשים לזה סוף.  כיום יש גם קבוצות תמיכה, סגורות, יש מעגלים שנותנים תמיכה וחילופי מידע רלוונטים.
 3. טיפולים משלימים ברפואה משלימה

חלק ג': הטיפולים  ברפואה משלימה:

 1.  דיקור סיני: בעזרת אבחון אישי ולפי מצב השחלות והרחם  ואיתור נקודות האיזון הנכונות  ניתן לחזק את החלקים שאחראים על הביוץ ועל הריריות שברחם. בטיפול משתמשים בדיקור באמצעות מחטים,  מצד אחד להרגיע את הנפש ומצד שני למוך ביכולת הגוף ליצור חומרים איכותיים לביוץ והזנת הרחם באנרגיה מחזקת ומאזנת, תזונה מסויימת ומותאמת אישית לחיזוק הגוף ואם צריך תוספי צמחים סיניים שמטרתם חיזוק פיזי של האיברים שמעורבים בתהליך הכניסה להריון.
 2. רפלקסולוגיה: איזון הוליסטי באמצעות מפת השתקפות כל האיברים בכף הרגל, עיסוי  כפות רגליים מרגיע ומתאים להריון.
 3. עיסוי כדים: באמצעות עיסוי הכדים אנחנו משלבים מגע נעים ומשחרר מתח והצטברות של מטענים  רגשיים ועומסים שצברנו בגוף. השרירים מקבלים מגע נעים ומנחם וע"י עיסוי משתחררים אותם מטענים ויוצאים החוצה באמצעות מע' הדם והלימפה.  המערכת ההורמונלאית שנמצאת בעודף וגירוי תרופתי נמצאת בתוך מחזור הדם ומטרת הטיפול לגרום לזרימת חומרים בדם בצורה קלה ויעילה ומקלה על הגעתה ממקום למקום.  העיסוי פותח את הנתיבים הקטנים שנמצאים בנימים ומעודד מעבר חלק יותר בין התאים כדי למקסם את הפוטנציאל של התרופות להשפיע ולהיות יעילות.  כאשר הגוף חש נינוח ורגוע יש זרימה טובה של נוזלים בגוף, אין כאבים ואין התכווצויות, האגן והבטן שסובלים מעודף של פעילות הורמונאלית במניפולציה של תרופות, מקבלים עומס שמתבטא במלאות, כבדות, בצקתי ואף השמנה קלה.  מטרת הטיפול בכדים הוא לעזור לגוף לקבל באופן שווה זרימה ולשמור על אותם ערוצים פתוחים וחופשיים למעבר של חומרים.
 1. שיאצו: מתיחות ולחיצות עדינות במנחים של המרידיאנים – ערוצי האנרגיה הזורמים לנו בגוף מתוך מפת הנקודות ברפואה סיני. טיפול מרגיע על הבגדים מלאים.

אנחנו כאן להקשיב ולעזור

מצפים

לטפל ולהקל

בדיקור סיני, ברפלקסולוגיה

ובעיסוי כדים

נעים ומרגיע

מנחם ועוטף

שלכם

שרית עמיבר אנקורי

במבוק קליניקה לרפואה משלימה