בדרך למסע המופלא של החיים , ההריון והלידה הם שער הכניסה לעולם. כמו לעובר גם ליולדת ולמשפחה כל הריון הוא שינוי גדול , שינוי שהוא גם הזדמנות .

כיולדת את עוברת חמישה שלבים חשובים בדרך: כניסה להריון , שלושה טרימסטרים, וביות שהוא חזרה לחיים הרגלים .

לכל שלב יש את המאפיינים המיוחדים שלו ואת ההזדמנויות המיוחדות שלו .

בסופו של התהליך תחזור הבטן למקומה וגם החיים שלכם כמשפחה יחזרו למסלולם .

שמי שרית ואני מטפלת  בזמן ההיריון משלב הקליטה ועל לחזרה הביתה  לאחר הלידה.

בכל שלב נכין את הסביבה ואת הגוף בהתאם להזדמנויות ולהגבלות של אותו שלב .

אני נעזרת בכלים מהרפואה המשלימה : טיפול בכדים,  עם התמחות בשיאצו , רפלקסולוגיה , טווינה, עיסוי  ורפואה סינית,  כלים אלה מאפשרים לי לטפל לאורך כל ההריון ומאפשרים לי להכין אותך טוב יותר לשלב הבא.

 כאשר המטרה היא להביא אותך לחדר לידה במצב גופני מתאים עם סביבה תומכת שתאפשר לך לשלוט בתהליך כיולדת פעילה. אני מאמינה כי  מתח וחרדה מעכבים את השתחררות אוקסיטוצין – הורמון שמאפשר לנו להרגיש טוב ומאפשר  ללדת בגוף רפוי ומשוחרר.  ידוע כי המתח והכאב מכווצים שרירים ומשחררים הורמונים של אדרנלין  שמעלה את רמת המתח בגוף.  

באמצעות טכניקות של תנועה מעגלית  של האגן, ונשימות בקול  אנחנו מתעלים את  האנרגיה של הצירים ומקדמים לידה מציר לציר, התנועתיות במעגלים משחררת את השרירים ומעודדת ירידה של העובר למטה ותוך תעלת הלידה,  הקולות נשמעים מבפנים ודואגים שהנשימה תהיה אפקטיבית בלקיחת חמצן בצורה מתונה ועקבית, כל אלו תורמים לגוף להמשיך ביעילות ובטבעיות במאמץ הלידתי כשהאנרגיות מרוכזות במקום אחד מרכז הגוף, גב תחתון ורחם.

 

מנסיון שצברתי כמטפלת בנשים בהריון, לדעתי לידה היא תהליך טבעי ואצל כל אחת הוא מתבטא בסממנים שונים, אני  חושבת שללדת טבעי זה  ממש חשוב וצריך לספק ליולדת  סביבה תומכת  שתאפשר זאת ואני גם אני מבינה שללדת לוקח כשבוע , כן,  שבוע . לא תמיד זה לא שלושה ימים בבית חולים כמו שנח למדינה להבהיר לנו. . לפעמים לידה פעילה אורכת  כ-שלוש שעות , 8 שעות ואף יותר..  אם מתסכלים על לידות בדיעבד מבינים  שזה  לוקח כשבוע שבו הגוף מכין את עצמו ללידה פעילה שיכולה להמשך כיממה, בהדרגתיות  משתנה ובהתאם לנסיבות. התאריך הוא כאמור משוער (מבחינה סטטיסטית)

 כאשר  יש להיעזר בניתוח קיסרי והמטרה שנראית  לנגד עינינו עכשיו הם שלומכם לעבור את הלידה בשלום בתפקידך החשוב נותר  והיה היותך האמא הנפלאה ביותר בעולם.  בכל תהליך לידה תצטרכי לשקול כל שלב לגופו ואת מחליטה על גופך ומה שאת מחליטה הוא עינייך הפרטי ואין  לאחרים מה לשפוט אותך בשום צורה.   תאמיני בעצמך !

 אני פה בשביל לשמוע, להמליץ , לתמוך ולטפל בך בקליניקה שלנו ואת מוזמנת להיות בקשר בכל שאלה או עניין.

 

על עצמי:

פעם ראיינתי את אמא שלי איך היו לה הלידות, היא סיפרה לי  הכל ובמיוחד  על שיטת לאמז',  איך שלחו מחו"ל  את הספר והיא קראה ותרגלה כמה מהעצות שרק יכלה.  כמובן שבזמנו 74',  פחות נתנו ליולדת להסתובב ולהחליט .. אבל את הנשימות היא עשתה גם ששאלו אותה מה היא עושה..   היא  המשיכה בשלה . ועוד היא סיפרה שהיה לה קל ונעים ללדת אותי ויש לה זכרונות טובים מהלידה , האמת, גם אחותי העידה שלדת היה לה קל ונעים,   לשמוע את זה משתי נשים במשפחה  – עזר לי ללדת 3 פעמים ללא אפידורל  והתכוננתי לכל תרחיש אפשרי אבל לבסוף להפתעתי, לא חשתי כאבים אלא רק צירים מעצימים ומחזקים.

 054-6809070  sarit@bambookweb.com

ככל שנקדים  לטפל ככה  נקצר את השהיה בחדר הלידה והחזרה הביתה תהיה  קצרה וקלה יותר.

 אני מאחלת לך הריון קל  ולידה בטוחה

בברכה,

שרית עמיבר אנקורי

054-6809070

טיפולים, ליווי הריון ולידה